Дибала отбелязва отново, докато възраждането на Рома продължава под ръководството на Де Роси с победа в Монца
AP News | 2024-03-02 | 21:25:47

МИЛАНО (AP) — Пауло Дибала вкарва отново и създава още един гол, след като Рома спечели Монца с 4-1 в Серия А в събота, за да продължи своето възраждане под ръководството на треньора Даниеле Де Роси.

Точно след хеттрик срещу Торино в понеделник, Дибала направи още една добра игра с пряк свободен удар в 63-ата минута след голове на Лоренцо Пелегрини и Ромелу Лукаку.

Леандро Паредес реализира късна дузпа, след което Андреа Карбони отбеляза утешителен гол за Монца.

Рома спечели всички с изключение на един от седемте си мача в Серия А, откакто Де Роси замени уволнения Жозе Моуриньо и се изкачи до пето място, на точка зад Болоня. Столичният тим достигна и до осминафиналите на Лига Европа, където ще се изправи срещу Брайтън в четвъртък.

Монца беше непобеден в предишните си пет мача, но Рома пое пълен контрол над забавния мач в края на първото полувреме.

Седем минути преди полувремето Лукаку отклони подаването на Брайън Кристанте на пътя на Пелегрини и капитанът на Рома си проправи път покрай Самуеле Бириндели, преди да пробие в долния десен ъгъл.

Лукаку удвои предимството на Рома четири минути по-късно когато стреля при центриране на Дибала. Това беше седмата асистенция на Дибала в Серия А, а аржентинският победител в Световната купа вкара 12-ия си гол в лигата през второто полувреме, когато завъртя пряк свободен удар в долния десен ъгъл.

Рома отново увеличи преднината си осем минути след това време, когато Паредес нанесе точен удар в горния десен ъгъл, след като халфът на Монца Уорън Бондо беше наказан за издърпване на Дийн Хуийсен в корнер.

Карбони стреля от далечна дистанция с три оставащи минути.

ПЪРВА ТОЧКА

Последният отбор Салернитана спечели първата си точка под ръководството на новия треньор Фабио Ливерани, след като завърши наравно при 10- отбор на Удинезе 1-1.

Лум Чауна се обърна в началото в 10-ата минута за първия гол на Салернитана под ръководството на Ливерани след загубите срещу Интер Милано и Монца.

Хасан Камара изравни в първия половината добавено време с акробатичен удар отгоре.

Халфът на Удинезе Фести Ебоселе беше изгонен в 64-та за втори жълт картон.

Удинезе се отдалечи на четири точки от зоната на отпадане, а Салернитана беше на шест точки от безопасността.